Haber

Bodrum’da kaçak yapılaşmayla mücadele sürüyor

MUĞLA (İGFA) – 2019 yılında başlatılan kaçak yapılaşmayla mücadele kampanyası kapsamında bugüne kadar 796 bina yıkılırken, 4 bin 84 binaya da mühürleme işlemi uygulandı. Hukuki süreçleri tamamlanan kaçak yapılar belirlenen plana göre yıkılırken, ihbarlara uyan birçok malik yıkımı kendisi yapıyor.

Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerince kaçak yapılarla ilgili tüm yasal süreçler (tespit, mühürleme, yüksek para cezaları, yıkım kararları, ihbar, yıkım) titizlikle uygulanırken, ruhsatsız ve kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek için Bodrum Belediyesi son olarak beton verdi. ilçedeki firmalara “ruhsatsız beton inşaatlar”. onaylanmamış”.

Belediye Yapı Denetim Müdürlüğü ekipleri son olarak Ortakent Mahallesi Kemer Mevkii’ndeki “doğal karakteri ile korunması gereken alan”da kaçak ve kaçak olarak yapılan 6 Bloktan 2’sinde yıkım işlemi gerçekleştirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “İmar affı beklentisiyle özellikle son bir yılda artan kaçak yapılaşmanın tahrifatının önüne geçmek için yoğun çaba harcıyoruz. Ayrıca, doğal karakter korunacak ve kaçak yapılaşma teşvik edilecek.” Tarım alanlarının kaçak parsellenip kooperatif hissesi şeklinde satılması.Belediye olarak mevcut yasalar çerçevesinde, Bodrum için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu